Kejn: Tek Bajerni ka presion, duhet të fitosh gjithmonë! Një gjë e tillë nuk ndodhte tek Totenhemi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 9, 2023 | 16:00

Kejn: Tek Bajerni ka presion, duhet të fitosh gjithmonë! Një gjë e tillë nuk ndodhte tek Totenhemi

Sulmuesi Herri Kejn ka dhënë një intervistë për “Bild” ku ka folur për kalimin tek Bajerni i Mynihut. Ai është shprehur se tek bavarezët ka shumë presion ndërsa një gjë e tillë nuk ndodhte tek Totenhemi.

Kejn

 “Është padyshim një presion i ndryshëm nga ai që ndjeva tek Totenhem. Natyrisht ne donim të fitonim gjithçka edhe te “Spërsat”, por nëse nuk fitonim disa ndeshje nuk iste një katastrofë. Te Bajern ke ndjenjën se duhet të fitosh çdo ndeshje. Dy ndeshjet e para i fituam 4-0 dhe 3-1 dhe megjithatë u tha se njerëzit nuk ishin shumë të kënaqur me mënyrën se si luajtëm. Kjo ndodh për shkak se je në një nga klubet më të mëdha në botë”, deklaroi anglezi.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"