KATEGORIA SUPERIORE U-19/ Dinamo triumfon ndaj Shkëndijes së Durrësit, Besa mposht në transfertë Butrintin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 6, 2021 | 15:00

KATEGORIA SUPERIORE U-19/ Dinamo triumfon ndaj Shkëndijes së Durrësit, Besa mposht në transfertë Butrintin

Kanë përfunduar 3 sfidat e Kategorisë Superiore U-19.

kategoria_superiore_u19_cover

Tek grupi A, Dinamo ka triumfuar me rezultatin 2-1 ndaj Shkëndijes së Durrësit.

Tek grupi B, Besa ka mposhtur në transfertë Butrintin me rezultatin 1-3.

Akademia e Futbollit dhe Elbasani ndahen në “paqe” me rezultatin 1-1.

REZULTATET E PËRFUNDUARA NË KATEGORINË SUPERIORE U-19 –

GRUPI A –

DINAMO 2-1 SHKËNDIJA DR

Llagami 4´, Hasa 78´/ Myzeqari 36´

GRUPI B –

BUTRINTI 1-3 BESA

Basha 37´ / Muzhaqi 22´, Muho 48´, Harxholli 67´

AKADEMIA E FUTBOLLIT 1-1 ELBASANI

Nikqi 40´ / Gjolena 92´

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"