KATEGORIA SUPERIORE/ Duele për kreun, Europën dhe mbijetesën. Ja sfidat interesante të ditës së sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2021 | 14:41


KATEGORIA SUPERIORE/ Duele për kreun, Europën dhe mbijetesën. Ja sfidat interesante të ditës së sotme

Sot, Kategoria Superiore do të zhvillojë dy ndeshje të tjera të javës së 10-të.

abissnet superiore

Në orën 16:45, në Korçë do të luhet takimi Skënderbeu-Tirana. Të dyja skuadrat kërkojnë me çdo kusht fitoren, ku bardheblutë duan kthesën pas humbjes ndaj Kukësit, ndërsa korçarët duan 3 pikëshin për të dalë nga rezultatet negative, por edhe nga vendi ku ndodhen.

Në orën 19:45, në stadiumin “Loro Boriçi” do të luhet supersfida, Vllaznia-Laçi. Skuadra shkodrane synon vazhdimësinë duke parë fitoren në ndeshjen e fundit ndaj Kastriotit, ndërsa Laçi kërkon tre pikëshin pas barazimit javën e kaluar kundër Partizanit.

SFIDAT E DITËS SË SOTME NË KATEGORINË SUPERIORE –

ND

PANORAMASPORT.AL