Kategoria e Parë/ Të gjitha ekipet në fushë, ja sfidat e sotme

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 9, 2018 | 14:51

Kategoria e Parë/ Të gjitha ekipet në fushë, ja sfidat e sotme

Vllaznia-Korabi ka qenë sfida që ka ngritur siparin e Kategorisë së Parë për grupin A me shkodranët që kanë fituar me rezultatin 2-1.  Të gjitha ekipet e tjera do të luajnë sot në të njëjtën orë, 16:00. Për grupin A Dinamo do të presë Veleçkun dhe Besëlidhja do të ndeshet me Burrelin. 2 takimet e tjera të këtij grupi janë Erzeni-Iliria dhe Shënkolli-Vora.

kategoria-e-pare-470x308-470x308-470x3081-470x3081-470x3081-470x308

Grupi B nis me njës supersfidë siç është ajo ndërmjet Tomorrit dhe Lushnjes. Orikumi do të presë Elbasanin dhe një takim intersant dhe i luftuar pritet të jetë ai mes Pogradecit dhe Besës. Ndeshjet e tjera të këtij grupi janë Turbina-Apolonia dhe Egnatia-Bylis.

java grA

kat1. grB

www.minuta90.com