Kategoria e Parë, Grupi B/ Egnatia dhe Pogradeci ndahen në “paqe”, Tomori mposht Lushnjën, Besa nuk fal (VIDEO)

Postuar: Shkurt 27, 2021 | 23:51

Janë mbyllur 3 ndeshjet e ditës së sotme në grupin B në Kategorinë e Parë. Egnatia-Pogradeci që ishte edhe kryendeshja e kësaj jave, është mbyllur në barazim pa gola.

bandicam 2021-02-27 15-35-40-673

Besa ka triumfuar me rezultatin 2-0 ndaj Flamurtarit, falë golave të Peqinit në minutën e 57’ dhe MUçës në minutën e 88’.

Me të njëjtin rezultat ka triumfuar edhe Tomori ndaj Lushnjës. Beratasit zhvilluan një ndeshje shumë të bukur, duke dominuar gjatë gjithë kohës, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme, e cila i dërgon në kuotën e 17 pikëve, në vendin e tretë.

Kryesimi mbahet nga Egnatia me 23 pikë, e dyta renditet Besa me 18 pikë, ndërkohë që Pogradeci, Turbina, dhe Lushnja janë në kuotë të barabartë pikësh, 13.