Kategoria e Parë Grupi A/ Ja renditja pas përgjysmimit të pikëve dhe ndeshjet e javës së ardhshme

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 3, 2018 | 16:49

Kategoria e Parë Grupi A/ Ja renditja pas përgjysmimit të pikëve dhe ndeshjet e javës së ardhshme

Pas përfundimit të fazës së dytë në Kategorinë e Parë, është bërë renditja e re, ku të gjitha skuadrave u janë përgjysmuar pikët dhe ato ekipet që kanë numrin tek të pikëve, do të fërkojnë duart, pasi do të merret shifra më e lartë. Më poshtë iu sjellim edhe renditjen e re dhe ndeshjet e para të fazës së tretë në Grupin A.

Kastrioti

Grupi i parë

1.Kastrioti 22 pikë
2. Egnatia 15 pikë
3. Erzeni 13 pikë
4. Besëlidhja 12 pikë
5. Dinamo 12 pikë

Përballjet e para të fazes së tretë:

Besëlidhja-Kastrioti
Erzeni-Egnatia
Dinamo pushim

Grupi i dytë

6. Korabi 12 pikë
7. Besa 11 pikë
8. Tërbuni 10 pikë
9. Vllaznia B 10 pikë
10. Burreli 10 pikë

Përballjet e para të fazës së tretë

 Vllaznia B-Korabi
Tërbuni-Besa
Burreli pushim

www.minuta90.com