KATEGORIA E PARË/ GRUPI A| Dinamo mposht Orikun në transfertë dhe rimerr kreun, Erzeni ndalet nga Veleçiku. Ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 27, 2021 | 23:50


KATEGORIA E PARË/ GRUPI A| Dinamo mposht Orikun në transfertë dhe rimerr kreun, Erzeni ndalet nga Veleçiku. Ja rezultatet

Kanë përfunduar tri sfidës e javës së javës së 12 të Grupit A të Kategorisë së Parë.

kategoria-e-pare-1

Dinamo i falet golit të Xhixhiuas dhe triumfon në transfertë ndaj Orikut me rezultatin minimal 0-1. Vora ka barazuar në shtëpi me rrjeta të paprekura ndaj Korabit.

Ndërsa sfida Erzeni është ndalur në një barazim ndaj Veleçikut me rezultatin 2-2 në transfertë ndaj Veleçikut.

SFIDAT E PËRFUNDUARA TË GRUPIT A TË KATEGORISË SË PARË –

ORIKU 0-1 DINAMO

Xhixhiua 77′

VORA 0-0 KORABI

VELEÇIKU 2-2 ERZENI

Kacaj 45′, Banushi 90′ / Xhabrahimi 38′, Hyska 55′

RENDITJA E GRUPIT A TË KATEGORISË SË PARË –

kategoria

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/