Kategoria e Parë, Grupi A/ Besëlidhja mposht Egnatian, Dinamo dyfishon. Humbet edhe Besa (VIDEO)

Postuar: Shkurt 3, 2018 | 16:00

U zhvilluan ndeshjet e grupit A, në Kategorinë e parë, të vlefshme për javën e 14-të. Sfida më e rëndësishme e javës, mes Besëlidhjes dhe Egnatias u mbyll me fitoren e vendasve. Goli i Bajiç që në pjesën e parë, i shërbeu lezhjanëve për të marrë 3 pikë me vlera.

beselidhja egnatia

Sfida mes Besës dhe Burrelit, edhe pse u ndërpre për disa minuta prej motit të keq, rifilloi dhe në fund, kavajasit pësuan një tjetër humbje. Për miqtë nga Burreli, mjaftoi goli i hershëm që në minutën e 13-të.

penalltia beselidhja

Ndeshja mes Tërbunit dhe Erzenit, u ndërpre në minutën e 21-të, prej motit të keq. Në momentin e ndërprerjes, rezultati ishte në shifrat 1-2 për miqtë shijakas.

Ndërkohë, në Pezë, Dinamo mposhti Vllazninë B me rezultatin 2-0. Muça dhe Lika ishin autorët e golave për blutë nga kryeqyteti.