Kategoria e Parë, formula e garës ka nevojë urgjente për ndryshim

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 20, 2018 | 16:30

Kategoria e Parë, formula e garës ka nevojë urgjente për ndryshim

Kategoria e Parë është kampionati që ka nevojë urgjente për ndryshim. Formula që po aplikohet në këtë ligë prej dy vitesh, po rezulton një dështim i madh. Madje, këtë sezon, gjithçka ka arritur kulmin. Kur duhen edhe katër javë që të mbyllet kampionati, vetëm tetë ekipe janë ende në garë që kanë objektiva. Në të dyja grupet e “Play-off”-it kanë mbetur të luhen vetëm miqësore.

kategoria-e-pare-470x308-470x308-470x3081-470x3081-470x3081-470x308

Ndërsa, ka garë të fortë vetëm në grupin A të “Play-out”-it ku luftohet për mbijetesë. Në grupin tjetër, dy ekipe kanë shpëtuar dhe luajnë vetëm tre të tjera. Ka ardhur momenti që të ndërhyhet dhe të ndryshohet formula e këtij kampionati, që nuk ka më interes që në mars

www.minuta90.com