KATEGORIA E PARË/ Fitojnë të gjithë pretendentët për Superioren, mësoni rezultatet e sfidave të sotme (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 23:58

KATEGORIA E PARË/ Fitojnë të gjithë pretendentët për Superioren, mësoni rezultatet e sfidave të sotme (VIDEO)

Ndeshjet e javës së 5-të të Kategorisë së Parë kanë treguar se cilat do të jenë skuadrat pretendente që do të rivalizojnë për ngjitjen në Superiore në këtë edicion.

topi-kategoria-e-pare

 

Kreun vazhdojnë ta ndajnë Elbasani dhe Bylisi, të cilat kanë fituar minimalisht ndeshjet përkatëse. Elbasanasit kanë mundur me shifrat 1-0 Besën në transfertë, falë një goli të pjesës së parë të Lleshit. Kurse Bylis ka dominuar përballë Korabit, ka humbur një penallti me Eminin në pjesën e parë, teksa e ka gjetur golin e fitores me Trumçin në fraksionin e dytë të lojës.

Ndërkaq, fitore të thella kanë gjetur skuadrat që ndjekin më pas në renditje, duke filluar nga Viora që ka mundur 5-1 Tomorin, Flamurtari që ka mundur 4-0 Lushnjen dhe Apolonia me shifrat 3-0 Burrelin.

REZULTATET :

APOLONIA – BURRELI 3-0
23′ Eneh, 32′ (ag) Dedgjonaj, 66′ Shanaj

BYLIS – KORABI 1-0
73′ Trumçi

LUSHNJA – FLAMURTARI 0-4
54′, 62′ Marcena Rodriguez, 68′ Pjeshka, 87′ Beqja

VORA – TOMORI 5-1
13′ Raboshta, 41′, 70′ Shani, 80′ Sefa, 90’+7′ (p) Prengaj / 90′ Beçka

GOLI I PRENGAJ VIDEO

GOLII BECKA VIDEO

GOLI I SEFES VIDEO

GOLI I DYTE I SHANIT VIDEO

GOLI I SHANIT VIDEO

GOLI I RABOSHTES VIDEO

BESA – AF ELBASANI 0-1 (ka filluar 15 minuta me vonesë)
40′ Lleshi

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"