KATEGORIA E PARË/ Bylisi ndalet sërish, Erzeni kërcënon me 4 gola. Mësoni të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 4, 2021 | 15:22


KATEGORIA E PARË/ Bylisi ndalet sërish, Erzeni kërcënon me 4 gola. Mësoni të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar shtatë sfidat e javës së 12-të e Kategorisë së Parë.

topi-kategoria-e-pare

Kryesuesit e Bylisit barazon 0-0 ndaj Tërbunit në transfertë, teksa është ndalesa e dytë për ballshiotët.

Erzeni ka triumfuar me “poker” 4-1 ndaj skuadrës së Lushnjes, duke i bërë presion Bylisit të vendit të parë. Apolonia ka fituar në stadiumin “Loni Papuçiu” me rezultatin 3-2 kundër Korabit.

Shkumbini dhe Pogradeci janë ndalur në barazim 1-1. I njëjti rezultat 1-1 edhe për Maliqi-Turbina.

Tomori ka fituar minimalisht në shtëpi 1-0 ndaj Besëlidhjes. I njëjti rezultat 1-0 edhe për Butrintin teksa arritën një sukses ndaj Besës.

NDESHJET E DITËS SË SOTME NË KATEGORINË E PARË –

APOLONIA 3-2 KORABI
58′ Zogaj, 86′ Krasniqi, 90; Shanaj / 62′ Mziu, 64′ Joti

SHKUMBINI 1-1 POGRADECI
15′ Sulkja / 8′ Shyti

MALIQI 1-1 TURBINA
54′ Qeleshi / 85′ Kamelo

TËRBUNI 0-0 BYLIS

TOMORI 1-0 BESËLIDHJA
7′ Manellari

BUTRINTI 1-0 BESËLIDHJA
38′ Buxhelaj

ERZENI 4-1 LUSHNJA
4′ Xhabrahimi, 13′ Raboshta, 43′ (ag) Bani, 67′ beci / 79′ Da Silva

PANORAMASPORT.AL