KATEGORIA E PARË/ Besëlidhja surprizon Skënderbeun kryesues! Tre duele ndahen në “paqe”, feston Tomori dhe Korabi (Të gjitha rezultatet)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 19, 2023 | 0:00

KATEGORIA E PARË/ Besëlidhja surprizon Skënderbeun kryesues! Tre duele ndahen në “paqe”, feston Tomori dhe Korabi (Të gjitha rezultatet)

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e javës së 20-të të Kategorisë së Parë.

kategoria-e-pare-1

 

Surprizën e sotme padyshim e bëri Besëlidhja duke ndalur Skënderbeun në barazim pa gola. Një duel interesant ishte mes Luzit 2008 dhe Besës e cila u mbyll me rezultatin 2-2.

Edhe Turbina me Lushnjën u ndanë në paqe duke ndarë pikët në javën e 20-të. Ndërsa Korabi dhe Tomori triumfuan me nga një gol.

REZULTATET

LUZI 2008 2-2 BESA 

58′ Hoxha, 86′ Treni/ 3′ Onuh, 66′ Edmond Hoxha

TURBINA 1-1 LUSHNJA 

90’+2′ Zani/ 83′ Camko

KORABI 1-0 TËRBUNI 

88′ Beshiraj

BESËLIDHJA 0-0 SKËNDERBEU 

TOMORI 1-0 BURRELI

38′ AlinanimnndmdPANORAMASPORT.AL