KATEGORIA E PARË 2022-2023/ Zbardhet kalendari i plotë, skuadrat mësojnë përballjet e gjithë sezonit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 18, 2022 | 21:45


KATEGORIA E PARË 2022-2023/ Zbardhet kalendari i plotë, skuadrat mësojnë përballjet e gjithë sezonit

Ditën e sotme në ambjentet e sallës së konferencave në selinë e Federatës Shqiptare të Futbollit është publikuar kalendari i edicionit të ri futbollistik 2022/2023 në Kategorinë e Parë.

299840375_448220980556634_6067707533657515045_n

Ky edicion do të ngrejë siparin më 3 shtator 2022 për javën e parë dhe do të përfundojë më 6 maj 2023.

Këtë sezon gara në Kategorinë e Parë do të jetë edhe më emocionuese duke parë emrat e mëdhenj me plot histori që u janë bashkuar si Dinamo dhe Skënderbeu nga Kategoria Superiore dhe Flamurtari nga Kategoria e Dytë.

Java e parë nis me Dinamon pritëse teksa do të sfidojnë Orikun, Skënderbeu do të udhëtojë drejt Pukës ku do të përballen ndaj Tërbunit ndërsa Flamurtari do të presë në shtëpi ekipin e Luzit.

Dinamo dhe Skënderbeu, dy rivalë për ngjitjen e menjëherëshme në Kategorinë Superiore do të sfidohen në javën e dytë.

298611538_778458736940169_7689148650299339480_n

Të drejtat e transmetimit për Kategorinë e Parë i ka siguruar platforma “TIBO” dhe “OverSport” ku do të transmetojnë drejtpërdrejt dy ndeshjet më të mira të javës.

Skuadrat pjesëmarrëse: Apolonia, Besa, Besëlidhja, Burreli, Dinamo, Flamurtari, Korabi, Lushnja, Luzi, Oriku, Skënderbeu, Tërbuni, Tomori, Turbina.

KALENDARI –

JAVA 1:

Flamurtari – Luzi

Korabi – Apolonia

Turbina – Besëlidhja

Besa – Tomori

Lushnja – Burreli

Tërbuni – Skënderbeu

Dinamo – Oriku

JAVA 2:

Luzi – Oriku

Skënderbeu – Dinamo

Burreli – Tërbuni

Tomori – Lushnja

Besëlidhja – Besa

Apolonia – Turbina

Flamurtari – Korabi

JAVA 3:

Korabi – Luzi

Turbina – Flamurtari

Besa – Apolonia

Lushnja – Besëlidhja

Tërbuni – Tomori

Dinamo – Burreli

Oriku – Skënderbeu

JAVA 4:

Luzi – Skënderbeu

Burreli – Oriku

Tomori – Dinamo

Besëlidhja – Tërbuni

Apolonia – Lushnja

Flamurtari – Besa

Korabi – Turbina

JAVA 5:

Turbina – Luzi

Besa – Korabi

Lushnja – Flamurtari

Tërbuni – Apolonia

Dinamo – Besëlidhja

Oriku – Tomori

Skënderbeu – Burreli

JAVA 6:

Luzi – Burreli

Tomori – Skënderbeu

Besëlidhja – Oriku

Apolonia – Dinamo

Flamurtari – Tërbuni

Korabi – Lushnja

Turbina – Besa

JAVA 7:

Besa – Luzi

Lushnja – Turbina

Tërbuni – Korabi

Dinamo – Flamurtari

Oriku – Apolonia

Skënderbeu – Besëlidhja

Burreli – Tomori

JAVA 8:

Luzi – Tomori

Besëlidhja – Burreli

Apolonia – Skënderbeu

Flamurtari – Oriku

Korabi – Dinamo

Turbina – Tërbuni

Besa – Lushnja

JAVA 9:

Lushnja – Luzi

Tërbuni – Besa

Dinamo – Turbina

Oriku – Korabi

Skënderbeu – Flamurtari

Burreli – Apolonia

Tomori – Besëlidhja

JAVA 10:

Luzi – Besëlidhja

Apolonia – Tomori

Flamurtari – Burreli

Korabi – Skënderbeu

Turbina – Oriku

Besa – Dinamo

Lushnja – Tërbuni

JAVA 11:

Tërbuni – Luzi

Dinamo – Lushnja

Oriku – Besa

Skënderbeu – Turbina

Burreli – Korabi

Tomori – Flamurtari

Besëlidhja – Apolonia

JAVA 12:

Oriku – Apolonia

Flamurtari – Besëlidhja

Korabi – Tomori

Turbina – Burreli

Besa – Skënderbeu

Lushnja – Oriku

Tërbuni – Dinamo

JAVA 13:

Dinamo – Luzi

Oriku – Tërbuni

Skënderbeu – Lushnja

Burreli – Besa

Tomori – Turbina

Besëlidhja – Korabi

Apolonia – Flamurtari

299001078_577898920490815_6498254965527567675_n (1)

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL