Kategoria e Dytë, zbardhet kalendari i plotë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 13:09

Kategoria e Dytë, zbardhet kalendari i plotë

Është zbardhur kalendari i plotë për Kategorinë e Dytë. Kjo kategori është e ndarë në 2 grupe, atë A dhe B.

41505234_1089654541199808_34431842278965248_n

 

E para e çdo grupi kalon direkt në Kategorinë e Parë, ndërsa të dytat zhvillojnë ndeshje “Play Off”.

short

Në strukturën e miratuar nga FSHF bënte pjesë edhe Rubiku në Grupin A, por kjo skuadër nuk do të marrë pjesë. Më poshtë ndarja e grupeve dhe kalendari i plotë:

Grupi A

Vllaznia B
Tërbuni
Klosi
Spartaku
Partizani B
Luzi 2008
Gramshi
Tirana B
Internacional Tirana
Sopoti
Kukësi B
Ada
Kevitan

Grupi B

Shkumbini
Naftëtari
Albpetrol
Devolli
Delvina
Butrinti
Maliqi
Këlcyra
Skrapari
Tepelena
Memaliaj
Gramozi
Përmeti
FC.Termi

JAVA 1, GRUPI A

Vllaznia B – Partizani B

Sopoti – Tirana B

Kukësi B – Tërbuni

Luzi 2008 – Klosi

Kevitan – Ada

Internacional – Spartaku

Gramshi (pushim)

 

Java 2

Vllaznia B – Sopoti

Ada – Internacional

Klosi – Kevitan

Gramshi – Luzi

Tërbuni (Pushim)

Tirana B – Kukësi B

Partizani B – Spartaku

 

Java 3

Sopoti – Partizani B

Kukësi B – Vllaznia B

Tirana B  (pushim)

Luzi 2008 – Tërbuni

Kevitan – Gramshi

Interancional – Klosi

Spartaku – Ada

 

Java 4

Vllaznia B (Pushim)

Sopoti – Kukësi B

Klosi – Spartaku

Gramshi – Internacional

Tërbuni – Kevitan

Tirana B – Luzi 2008

Partizani B – Ada

 

Java 5

Kukësi B – Partizani B

Sopoti (pushim)

Luzi 2008 – Sopoti

Kevitan – Tirana B

Internacional – Tërbuni

Spartaku – Gramshi

Ada- Klosi

 

Java 6

Vllaznia B – Kevitan

Sopoti – Luzi 2008

Kukësi B (pushim)

Gramshi – Ada

Tërbuni – Spartaku

Tirana B – Internacional

Partizani B – Klosi

 

Java 7

Partizani B  (Pushim)

Luzi 2008 – Kukësi B

Kevitan – Sopoti

Internacional – Vllaznia B

Spartaku – Tirana B

Ada – Sopoti

Klosi – Gramshi

 

Java 8

Vllaznia B – Spartaku

Sopoti – Internacional

Kukësi B – Kevitan

Luzi 2008 (Pushim)

Tërbuni – Klosi

Tirana B – Ada

Partizani B – Gramshi

 

Java 9

Luzi 2008 – Partizani B

Kevitan (pushim)

Internacional – Kukësi B

Spartaku – Sopoti

Ada – PArtizani B

Klosi – Tirana B

Gramshi – Tërbuni

 

Java 10

Vllaznia B – Klosi

Sopoti -Ada

Kukësi B – Spartaku

Internacional (Pushim)

Luzi 2008 – Kevitan

Tirana B – Gramshi

Partizani B – Tërbuni

Java 11

Kevitan – Partizani B

Internacional – Luzi 2008

Spartaku (Pushim)

Ada – Kukësi B

Klosi – Sopoti

Gramshi – Vllaznia B

Tërbuni- Kevitan

 

Java 12

Vllaznia B – Tërbuni

Sopoti – Gramshi

Kukësi B – Klosi

Ada (Pushim)

Luzi 2008 – Spartaku

Kevitan – Internacional

Partizani B – Tirana B

Java 13

Internacional – Partizani B

Spartaku – Kevitan

Ada – Luzi 2008

Klosi (Pushim)

Gramshi – Kukësi B

Tërbuni – Sopoti

Tirana B – Vllaznia B

JAVA 1, GRUPI B

Përmeti – Maliqi

Devolli – Butrinti

Këlcyra – Tepelena

Naftëtari – Përmeti

Shkumbini – Memaliaj

Delvina – Termi

Skrapari – Albpetroli

Java 2

Albpetroli – Devolli

Termi – Skrapari

Memaliaj – Delvina

Gramozi – Shkumbini

Tepelena – Naftëtari

Butrinti – Këlcyra

Maliqi – Albpetroli

Java 3

Devolli –  Maliqi

Këlcyra – Përmeti

Naftëtari – Butrinti

Shkumbini – Tepelena

Delvina – Gramozi

Skrapari – Memaliaj

Albpetroli – Termi

Java 4

Përmeti – Naftëtari

Devolli  – Këlcyra

Memaliaj – Albpetroli

Gramozi – Skrapari

Tepelena – Delvina

Butrinti – Shkumbini

Maliqi – Termi

Java 5

Këlcyra – Maliqi

Naftëtari – Devolli

Shkumbini – Përmeti

Delvina – Butrinti

Skrapari – Tepelena

Albpetroli – Gramozi

Termi – Memaliaj

Java 6

Përmeti – Delvina

Devolli  – Shkumbini

Këlcyra – Naftëtari

Gramozi – Termi

Tepelena – Albpetroli

Butrinti – Skrapari

Maliqi – Memaliaj

Java 7

Naftëtari – Maliqi

Shkumbini – Këlcyra

Delvina – Devolli

Skrapari – Përmeti

Albpetroli – Butrinti

Termi – Tepelena

Memaliaj – Gramozi

Java 8

Përmeti – Albpetroli

Devolli  – Skrapari

Këlcyra – Delvina

Naftëtari – Shkumbini

Tepelena – Memaliaj

Butrinti – Termi

Maliqi – Gramozi

Java 9

Shkumbini – Maliqi

Delvina – Naftëtari

Skrapari – Këlcyra

Albpetroli – Devolli

Termi – Përmeti

Memaliaj – Butrinti

Gramozi – Tepelena

Java 10

Përmeti – Memaliaj

Devolli  – Termi

Këlcyra – Albpetroli

Naftëtari – Skrapari

Shkumbini – Delvina

Butrinti – Gramozi

Maliqi – Tepelena

Java 11

Delvina – Maliqi

Skrapari – Shkumbini

Albpetroli – Naftëtari

Termi – Këlcyra

Memaliaj – Devolli

Gramozi – Përmeti

Tepelena – Butrinti

Java 12

Përmeti – Tepelena

Devolli  – Gramozi

Këlcyra – Memaliaj

Naftëtari – Termi

Shkumbini – Albpetroli

Delvina – Skrapari

Maliqi – Butrinti

Java 13

Skrapari – Maliqi

Albpetroli – Delvina

Termi – Shkumbini

Memaliaj – Naftëtari

Gramozi – Këlcyra

Tepelena – Devolli

Butrinti – Përmeti

Shënim: Pavarësisht kalendarit të javës së parë të grupit B, Delvina do ta luajë ndeshjen e parë jashtë me Termin, për shkak se nuk ka gjetur konsensusin për fushën me Butrintin..

KALENDARI I PUBLIKUAR NGA FSHF

GRUPI B

1A

AC19






www.minuta90.com