KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Tomori i shënon 5 gola në “finale” Albpetrolit dhe blindon vendin e parë. Ja të gjitha rezultate

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 19:11


KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Tomori i shënon 5 gola në “finale” Albpetrolit dhe blindon vendin e parë. Ja të gjitha rezultate

U luajtën sot 6 sfidat e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë së Dytë, Grupi B. Padyshim që e gjithë vëmendja ishte të supersfida mes Tomorit dhe Albpetrolit. Një lloj “finale”, për sa i përket vendit të parë.

tOMORI

Edhe pse pritej një sfidë e vështirë, beratasit e kanë dominuar, duke shënuar plot 5 gola në portën e patosarakëve. Në sfidat e tjera, Maliqi fitoi në shtëpi ndaj Përmetit, Ndërkohë që nuk falën as Tepelena dhe Naftëtari.

REZULTATET: 

Rezultatet
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com