Kategoria e Dytë, Grupi B/ Luftëtari zhgënjen në javën e parë! Devolli, Albpetroli dhe Naftëtari nuk falin në shtëpi. Ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2021 | 23:29


Kategoria e Dytë, Grupi B/ Luftëtari zhgënjen në javën e parë! Devolli, Albpetroli dhe Naftëtari nuk falin në shtëpi. Ja rezultatet

Dueli mes Labërisë dhe Sopotin që përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të vendasve, ngriti siparin e sezonit të ri të Kategorisë së Dytë, në Grupin B, ndërkohë që sot u luajtën 4 sfidat interesante të vlefshme për javën e parë. Luftëtari nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Përmetit, teksa favoritë në letër në këtë janvë të parë të sezonit të ri  Naftëtari, Albpetroli dhe Devolli, nuk falën, duke triumfuar në shtëpi. 

kategoria-e-dyte

Ndërkohë për sa i përket duelit Memaliaj-Flamurtari, ai është shtyrë në një datë të pacaktuar, për shkak të COVID-it që ka shpërthyer në klubit vlonjat.

REZULTATET:

NAFTËTARI-GRAMOZI 1-0

ALBPETROL-KËLCYRA 2-0

AF LUFTËTARI-PËRMETI 1-1

DEVOLLI-TEPELENA 2-0

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/