Kategoria e Dytë, Grupi B/ Labëria triumfon në transfertë, derbi Delvina-Butrinti mbyllet në “paqe”. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2020 | 23:48


Kategoria e Dytë, Grupi B/ Labëria triumfon në transfertë, derbi Delvina-Butrinti mbyllet në “paqe”. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën ditën e sotme 4 sfidat e vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë së Dytë në Grupin B. Labëria ishte skuadra e vetme që arriti të triumfonte në transfertë përballë Përmetit me rezultatin 0-1. 

devolli

Një sfidë tepër interesante ishte dhe “derbi” mes Delvinës dhe Butrintit që përfundoi në barazim pa gola.

Në 2 sfidat e tjera, Devolli dhe Tepelena bënë detyrën në shtëpi, respektivisht përballë Naftëtarit dhe Skraparit.

REZULTATET:

PËRMETI – LABËRIA 0-1

Dhrami 41’ (p)

DELVINA-BUTRINTI 0-0

DEVOLLI-NAFTËTARI 2-1

Meçollari 10’, Përe 45+2’ (p) / Marini 43’

TEPELENA – SKRAPARI 2-1

Karamani 61’, Xhafa 90’ / Xhepa 35’

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/