KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Elbasani fiton me goleadë përballë Shkumbinit, Labëria dhe Pogradeci ndahen në “paqe”. Ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 22:22

KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Elbasani fiton me goleadë përballë Shkumbinit, Labëria dhe Pogradeci ndahen në “paqe”. Ja rezultatet

Kanë përfunduar 6 sfidat e Kategorisë së Dytë në Grupin B.

kategoria-e-dyte

Butrinti mori një fitore minimale përballë Devollit, ndërsa Delvina humbi në transfertë ndaj Memaliaj.

Nga ana tjetër Albpetrol fitoi 2-1 kundër Maliqit dhe Elbasani “turpëroi” Shkumbinin me 4 gola.

Labëria dhe Pogradeci u ndanë në paqe me 1 pikë, dhe A.F. Luftëtari fitoi në transfertë përballë Tepelenës.

REZULTATET

KF BUTRINTI 1-0 KF DEVOLLI

FK MEMALIAJ 2-1 KF DELVINA

SHS ALBPETROL 2-1 MALIQI

KF SHKUMBINI 1-4 AF ELBASANI

LABËRIA FC 0-0 KF POGRADECI

FK TEPELENA 0-1 A.F. LUFTËTARI

PANORAMASPORT.AL