Kategoria e Dytë, grupi B/ 20 gola në 6 ndeshje. Nuk gabojnë kryesuesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2020 | 19:55


Kategoria e Dytë, grupi B/ 20 gola në 6 ndeshje. Nuk gabojnë kryesuesit

Në grupin B të Kategorisë së Dytë u zhvilluan 6 takime për javën e 23-ë. Tomori kryesues mposhti Delvinën me rezultatin 0-2 në fushën e këtyre të fundit. Edhe dy ndjekësit e tjerë të skuadrë beratase Maliqi dhe Albpetroli nuk gabuan në ndeshjet respektive.
kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x2373-470x237
Maliqi fitoi në fushën e Gramozit me rezultatin 0-1, kurse ekipi patosarak mundi Skraparin me rezultatin 2-0.

Takimet me më shumë gola rezultuan Selenica-Naftëtari 1-5 dhe Përmeti-Butrinti 4-3.

Rezultatet e plota të javës së 23-ë në grupin të Kategorisë së Dytë janë:

FT: Delvina-Tomori 0-2

FT: Albpetrol-Skrapari 2-0

FT: Memaliaj-Këlcyra 1-1

FT: Gramozi-Maliqi 0-1

FT: Përmeti-Butrinti 4-3

FT: Selenica-Naftëtari 1-5

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com