Kategoria e Dytë, Grupi A/ Murlani surprizon Gramshin, Klosi triumfon në derbi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 16, 2021 | 19:52


Kategoria e Dytë, Grupi A/ Murlani surprizon Gramshin, Klosi triumfon në derbi

Janë luajtur ditën e sotme 3 ndeshje të Kategorisë së Dytë në Grupin A ku janë shënuar 5 gola.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x2373-470x237

Internacionali mposhti 2-1 Adën falë golave të Rexhajt dhe Memës. Klosi mposhti 1-0 në derbi Bulqizën falë golit të Ervis Allamanit, ndërsa Murlani mposhti minimalisht 1-0 Gramshin kryesues.

Po nesër për Grupin A do të luhen 3 takime, Shënkolli-Veleçiku, Elbasani-Oriku dhe Iliria-Luzi.

REZULTATET

Klosi-Bulqiza 1-0

Murlani-Gramshi 1-0

Internacional-Ada 2-1

PANORAMASPORT.AL