Kategoria e Dytë, Grupi A/ 10 gola në 5 ndeshje, Shkumbini triumfon ndaj Ilirisë. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 27, 2021 | 23:48


Kategoria e Dytë, Grupi A/ 10 gola në 5 ndeshje, Shkumbini triumfon ndaj Ilirisë. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën ditën e sotme 5 sfidat e vlefshme për javën e 11-të të Grupit A të Kategorisë së Dytë, ku nuk munguan surprizat. Kryesuesit e Shkumbinit, triumfuan me rezultatin 1-3 në transfertë ndaj Ilirisë duke hedhur një hap të rëndësishëm. 

kategoria_dyte_cover

Në sfidat e tjera, Shënkolli dhe Klosi triumfuan në shtëpi respektivisht përballe Internacionalit dhe Klosit. Dy përballjet e tjera, Sopoti-Luzi dhe Gramshi-Tërbuni, u mbyllën në barazim. Ja të gjitha rezultat.

REZULTATET:

ILIRIA-SHKUMBINI 1-3

Xhymerti 14′ / Mustafaj 12′ , Mici 18′ , 48′ 

SOPOTI-LUZI 2008 0-0

GRAMSHI-TËRBUNI 1-1

Balliu 56′ / Keko 4′ 

KLOSI – VALBONA 2-1

Salaj 20′, Libohova 70′  / Tara 54′ 

SHËNKOLLI – INTERNACIONAL TIRANA  1-0

Djala 77′ (p)

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/