Kategoria e Dytë/ 26 gola në 8 ndeshje! Pretendentët nuk zhgënjejnë, ja rezultatet dhe renditjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 4, 2021 | 19:45


Kategoria e Dytë/ 26 gola në 8 ndeshje! Pretendentët nuk zhgënjejnë, ja rezultatet dhe renditjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e Kategorisë së Dytë, të vlefshme për javën e 18-të.

butrinti

Në grupin A, Shkumbini ka shkatërruar me rezultatin 7-0 Klosin, ndërsa Bulqiza ka mposhtur me përmbysje Shënkollin.

Në grupin B, fitore me përmbysje kanë marrë kryesuesit e Maliqit, që kanë mposhtur 1-3 Gramozin. Devolli ka shkatërruar 4-0 Naftëtarin, në një ndeshje ku të 4 golat e ndeshjes u shënuan nga Paolo Ivani. Edhe Butrinti nuk ka falur, teksa ka mposhtur 2-0 Delvinën, ndërsa Labëria ka mposhtur me “tris” Përmetin.

REZULTATET:

GRUPI A –

SHKUMBINI-KLOSI 7-0

Nexha 7′, 38′, 74′, Lamçe 9′, 65′, Mici 14′, Meta 82′

SHËNKOLLI-BULQIZA 1-2

Lleshi 30’/ Balliu  46′, Merdini 77′

bandicam 2021-04-04 15-48-33-700

GRUPI B –

ALBPETROLI-KËLCYRA 0-0

LABËRIA-PËRMETI 3-0

Seferai 26′, Kolila 41′, Hysaj 67′

BUTRINTI-DELVINA 2-0

Mirani 33′, Gurma 47′

NAFTËTARI-DEVOLLI 0-4

P. Ivani 10′, 24′, 42′, 70′

SKRAPARI-TEPELENA 1-2

Guri 64’/ Kalemi 27′, Jaupaj 90′

GRAMOZI-MALIQI 1-3

Mete 8’/ Xaka 70′, 83′, Isuf 79′

MEMALIAJ PUSHIM

bandicam 2021-04-04 15-48-41-465