Kapiteni Lila: Na duhen këto fitore për moral, ndaj Skënderbeut nuk hidhemi në aventurë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 18, 2018 | 19:06

Kapiteni Lila: Na duhen këto fitore për moral, ndaj Skënderbeut nuk hidhemi në aventurë

Kapiteni i Kastriotit, qendërmbrojtësi Vilson Lila, u zgjodh lojtari i ndeshjes në fitoren e krutanëve ndaj Luftëtarit, dhe në intervistën për Supersport, deklaroi se i duhen këto pikë në ndeshjet e para, të fitojnë besim.

vilson lila

E prisnit këtë fitore?

Sot kishim ardhur për një rezultat pozitiv, ata kishin marrë pjesë në Kupat e Europës. Pjesën e parë kishim vështirësi, por në të dytën, morëm një 3 pikësh që besoj se do na vlejë shumë për në vazhdim.

Përballë kundërshtarëve me më shumë eksperiencë, do e keni më të vështirë?

Është e vërtetë, ne kemi nevojë për më shumë moral. Javët e para janë të rëndësishme, që të fitojmë pikët, e mos të rrezikojmë për kategorinë. Do na vijë ekipi kampion, dhe nuk do hidhemi në aventurë. Ndaj Skënderbeut, do punojmë gjithë javës për të patur një strategji fituese.

www.minuta90.com