Kamza dy vite pa futboll, askush nuk e ka në axhendë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 20, 2021 | 19:12

Kamza dy vite pa futboll, askush nuk e ka në axhendë

Problemet financiare që ndikuan në lënien e futbollit të sulmuesit meksikan, por edhe mefshtësia e pushtetit vendor ka bërë që Kazma të dalë nga harta e futbollit shqiptar.

KAMZA STADIUM

Duke disi absurde që një bashki, që është e gjashta në vend nga popullsia, si dhe që ka stadium, ku luhen edhe ndeshje Superioreje, nuk ka ekip futbolli për të rritur. Që nga shkurti i 2020-ës, kur ekipi u përjashtua nga aktiviteti në Kategorinë e Dytë, dhe deri më sot futbolli mbetet “mollë e ndalur” për Kamzën.

Fatmirësisht, falë pasionit të trajnerëve vendës, emri i Kamzës në futboll figuron me futbollin e moshave, ndërsa sa i përket ekipit të parë, ai duket se nuk bën pjesë në axhendën e Bashkisë së Kamzës apo të ish-investitorëve, ku dihet që presidenti Naim Qarri shkriu gjithë pasurinë e tij për të mbajtur në aktivitet David Izazola gjatë futbollin e zonës, ku në tri sezone u përfaqësua në Superiore.

PANORAMASPORT.AL