KAMPIONATI U17/ 28 gola në 8 ndeshje, nuk zhgënjejnë ekipet e kryeqytetit. Shkëlqejnë dhe Teuta me Besën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 1, 2020 | 17:44


KAMPIONATI U17/ 28 gola në 8 ndeshje, nuk zhgënjejnë ekipet e kryeqytetit. Shkëlqejnë dhe Teuta me Besën

Ditën e sotme nisi garën dhe kampionati për 17-vjeçarët në Shqipëri. Plot 28 gola u realizuan në grupet A dhe B. Ekipet e kryeqytetit Tirana, Internacional dhe Shkëndija siguruan fitoret e para. Në grupin B, Apolonia mposhti pastër 0-3 bashkëmoshatarët e Flamurtarit. Teuta fitoi thellë 4-1 ndaj Vorës, ndërsa Besa triumfoi me rezultati 4-2 ndaj Pogradecit.

kategoria_superiore_u17_cover
Më poshtë ju sjellim të gjitha rezultatet e ndeshjeve të javës së parë të kampionatit U17:

GRUPI A
SHKËNDIJA TIRANA-LAÇI 2-1
INTERNACIONAL TIRANA-VLLAZNIA 2-0
SHËNKOLLI-BRIANS 1-0
TIRANA-SHKËNDIJA DURRËS 3-2

GRUPI B
TEUTA-VORA 4-1
BESA-POGRADECI 4-2
FLAMURTARI-APOLONIA 0-3
SKËNDERBEU-AKADEMIA 1-2

PANORAMASPORT.AL