Kaka gjen pasardhësin e tij, kërkon ta transferojë te Milani

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 13:06

Kaka gjen pasardhësin e tij, kërkon ta transferojë te Milani

Rikardo Kaka së fundmi është rikthyer te Milani dhe roli që mendohet se i është besuar është gjetja e talenteve në Brazil dhe më pas negocimi për t’i transferuar te Milani.

FlamengovIndependienteCopaSudamericanaBjfmuZWGr1ql

Dhe duket se Kaka i ka dhënë frytet e para duke gjetur në Brazil talentin Lukas Pakueta nga skuadra e Flamengos. 21-vjeçari luan në të njëjtin pozicion që luante Kaka dhe këtë sezon ka qenë autori i 6 golave dhe 2 asiste. Lojtari ka një kontratë deri në vitin 2020 më skuadrën braziliane dhe vlerësohet 15 milionë euro.

www.minuta90.com