Ka shënuar 6 gola në 4 ndeshje, talentit shqiptar i dyfishohet vlera në treg 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 22:56

Ka shënuar 6 gola në 4 ndeshje, talentit shqiptar i dyfishohet vlera në treg 

Forma e jashtëzakonshme e sulmuesit shqiptar të Kosovës, Albion Rrahmani te Rapidi i Bukureshtit, ka bërë që çmimi i tij të dyfishohet në tregun e futbollit.  

ALBION RRAHMANI

Aktualisht, vlera e Rrahmanit në treg është 1.2 milionë euro bazuar në faqen e specializuar  “transfermarkt.de”, dyfishi i asaj që Rapidi pagoi për ta transferuar nga kampionët e Ballkanit. Në fillim të muajit gusht, Rrahmani u zyrtarizua te skuadra rumune dhe për më pak se dy muaj, ai ka rritur dukshëm vlerën e tij në treg. 

Në katër ndeshje të luajtura deri më tani në kampionatin e Rumanisë, Rrahmani ka shënuar 6 gola dhe ka bërë 1 asistim për Rapidin. Në fakt, Rrahmani, aktualisht është njëri prej tre lojtarëve më të shtrenjtë te Rapidi i Bukureshtit. 

Listën e kryeson portieri i Rapidit, Horatiu Moldovan. Vlera e Moldovanit është 1.6 milionë euro. Ndërkohë, mbrojtësi i krahut të majtë, Andrei Borza vlen 1.2 milionë euro, sa edhe Rrahmani. Sulmuesi 23-vjeçar ka kontratë me Rapidin deri në verën e vitit 2026, por ditë më parë, ai ka paralajmëruar se nuk e ka ndërmend të qëndrojë gjatë te skuadra rumune. Ai ka pranuar haptazi se synimi i tij është që të luaj në njërën prej top-ligave të Evropës. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"