Ka luajtur për Dinamon e Partizanin, ish-mesfushori i Kombëtares bëhet ndihmës trajner në skuadrën e njohur franceze

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 22:33


Ka luajtur për Dinamon e Partizanin, ish-mesfushori i Kombëtares bëhet ndihmës trajner në skuadrën e njohur franceze

Klubi i njohur francez, Nis, ka prezantuar trajnerin e ri të saj, Lusien Favre, me zviceranin që merr dhe njëherë drejtimin e skuadrës, pas largimit të Kristofer Galtier.

favre-arjan peco

Pjesë e stafit teknik të Favresë do të jetë edhe ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare, Arjan Peço, i cili ka luajtur edhe për Dinamon e Partizanin në Superiore.

47-vjeçari ka punuar si teknik i skuadrave të moshave të Bazelit, nga U-17 e deri te U-21, ndërsa tani ka nisur një aventurë të re në Francë si ndihmës trajner te 4 herë kampionët e Francës.

PANORAMASPORT.AL