Ka lajme të mira për Laçin, FIFA jep “OK” për lojtarin maqedonas

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 14, 2018 | 12:50

Ka lajme të mira për Laçin, FIFA jep “OK” për lojtarin maqedonas

Ka lajme të mira për skuadrën e Laçit në një moment që u nevojitet shumë. Kurbinasit do të kenë një test të vështirë në ndeshjen e radhës në Kategorinë Superiore ku përballë do të kenë skuadrën e Partizanit. Por ka një çështjue që mundon trajnerin Mërgjyshi. Është lojtari Ivan Galiç.

Bojan_Najdenov

Ai u largua i dëmtuar nga fusha e lojës ditën e mërkurë nëndeshjebn përballë Naftëtarit që u fitua nga kurbinasit me rezultat të thellë, dhe mund të lëri një hapsirë të madhe në ekip. Dhe sigurisht që një mungesë e mundshme e tij, është gati për t’u shfrytëzuar nga skuadra e drejtuar nga Skënder Gega.  Por duket se ka dritë në fund të tunelit për Laçin, pas tentativave për të marrë Bojan Najdenov.

najdenov-720x430

Ka qenë FIFA ajo që ka ndihmuar skuadrën e Laçit në lidhje me problemin që kishte me ish-skuadrën e maqedonasit për të ardhur te kurbinasit.


www.minuta90.com