Ka humbur shkëlqimin e dikurshëm, sulmuesi që erdhi me bujë te Bajerni rrezikon grumbullimin për në Botëror

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 17, 2022 | 14:46


Ka humbur shkëlqimin e dikurshëm, sulmuesi që erdhi me bujë te Bajerni rrezikon grumbullimin për në Botëror

Leroi Sane “jo gjithmonë e arrin kufirin e performancës së tij”. 26-vjeçari aktualisht ndodhet në një pozitë të vështirë si te Bajerni, ashtu edhe te kombëtarja, sezoni i ardhshëm do të jetë vendimtar për të. Pa vend të rregullt në Mynih rrezikohet edhe pjesëmarrja në Botëror.

SANE

Me “Pancerat” Sane përjetoi një fund të lumtur. Të martën në mbrëmje, “DFB-Elf” i tha lamtumirë pushimit të merituar veror pas një sezoni të gjatë dhe rraskapitës me një fitore sovrane 5-2 në klasiken kundër Italisë .

Më në fund është koha për të ndalur këmbët dhe për të rishikuar sezonin e kaluar. Trajneri Julian Nagelsman i cili kishte qëndruar pas sulmuesit të tij për muaj të tërë, nisi ta kritikonte atë në ndeshjet e fundit të sezonit.

“Nuk mund të përgjigjem 100 për qind, as 15 për qind, pse ai nuk e arrin gjithmonë kufirin e performancës. Nuk e di saktësisht”, u përgjigj Nagelsman në prill kur u pyet për luhatjet e formës të lojtarit të blerë plot 60 milionë euro nga Siti.

“Pyete atë vetë. Ai është mjaft i vjetër për të thënë mendimin e tij. Nuk mund t’i përgjigjem”, vazhdoi trajneri i Bajernit.

Do të ketë gjithashtu shumë punë për të bërë për yllin gjerman, Leroyi Sane në javët në vijim. Anësori i krahut ka pasur një sezon me ulje-ngritje ekstreme.

Në fillim të sezonit, 26-vjeçari u fishkëllye nga tifozët e tij në ndeshjen në shtëpi kundër Këlnit . Në vjeshtë, 26-vjeçari më në fund gjeti formën e tij të mirë dhe u bë pjesë e pazëvendësueshme e formacionit të Bajernit. Njëmbëdhjetë ndeshje si titullar, vetëm për të rënë përsëri në një rënie në fund të vitit.

Një lug nga i cili nuk duhet të dalë në të gjithë gjysmën e dytë të sezonit. Edhe në fanellën e kombëtares, Sane ishte mjaft i pakënaqur në ndeshjet e Ligës së Kombeve në dy javët e fundit.

Sulmuesi shumë i talentuar vazhdon të shfaqet i frenuar dhe i mungon gjuha e nevojshme e trupit.

Prej kohësh ai ka pasur një moment të vështirë me fansat , ndërsa presioni ndaj 26-vjeçarit është shtuar së fundmi edhe pas kritikave publike të Oliver Birhofit, menaxherit të kombëtares gjermane, i cili tha se ai është në provë dhe duhet të testojë veten në ndeshjen e ardhshme për të treguar se sa vlen.

PANORAMASPORT.AL