Juventusi shpallet kampion? Presidenti i Federatës Italiane përjashton skenarin belg

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 4, 2020 | 0:01


Juventusi shpallet kampion? Presidenti i Federatës Italiane përjashton skenarin belg

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) Gabriel Gravina deklaroi se kryesuesit e kampionatit italian dhe kampionët në fuqi të Serisë A Juventusi nuk do të pranonin ta merrnin titullin në tavolinë.

gravina-1536x1166

Në një prononcim për “TMW Radio”, kreu i futbollit italian mbrojti tezën e vazhdimit të kampionatit duke përjashtuar në këtë mënyrë skenarin belg, ku kampionati u mbyll dhe Klub Bryzh u shpall kampion.

“Prioritet është përfundimi i këtij sezoni. Ideja është rifillojmë kampionatin në 20 maj ose nga fillimi i qershorit për ta përfunduar në korrk. Ka patur shumë diskutime për ta vazhduar këtë sezon deri në gusht ose shtator. E kam bërë të qartë se e urrej të rrezikoj të djeg këtë sezon për një tjetër. Besoj se dhe Juventusi nuk do të dëshironte që të ndërpritej kampionati dhe të merrte titullin”, deklaroi presidenti i Federatës Italiane të Futbollit Gabriel Gravina.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com