Juventus zgjedh lojtarin më të mirë të sezonit, nuk ka surpriza

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 18:07


Juventus zgjedh lojtarin më të mirë të sezonit, nuk ka surpriza

Kristiano Ronado është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit nga Juventusi. Portugezi shënoi 37 gola me bardhezinjtë dhe e meritoi plotësisht çmimin.

Ronaldo

“Për golat që ka shënuar, për klasin që zotëron, gjakftohtësinë para portës, lidershipin që e karakterizon dhe faktin që është një kampion absolut, CR7 është zgjedhur lojtari më i mirë i votuar nga tifozët.

Kristiano fiton çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit , urime kampion i madh” shkruan klubi i Juventusit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com