Juventus mendon për të ardhmen, pranë firmës me “Varanin” e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 13, 2020 | 18:53


Juventus mendon për të ardhmen, pranë firmës me “Varanin” e ri

Juventusi është pranë nënshkrimit me mbrojtësin e Amiensit dhe të Francës U-17 Feliks Nzuango. Nzuango në Francë e kanë pagëzuar edhe si Varanja i ri për shkak të aftësive të ngjashme me mbrojtësin e Real Madridit.

feliks nzuago

“L’Equipe” raporton se Juventusi është gati ti paguajë Amiensit 3 milionë euro për shërbimet e 17 vjeçarit. Nzuango ende nuk ka bërë debutimin në nivelet e larta, por konsiderohet si një talent me prespektivë për të ardhmen.

Ai luan për Francëz U-17 dhe për shkak të mënyrës dhe leximit të lojës e kanë krahasuar me Rafael Varan.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com