Josa fiton në transfertë përballë Maganit, surprizë vendi i parë i kampionatit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 18:44

Josa fiton në transfertë përballë Maganit, surprizë vendi i parë i kampionatit

Është luajtur edhe java e dytë në Superligën e Kosovës. Prishtina e Mirel Josës, arriti një fitore të pastër në transfertë ndaj Trepçës së Maganit, me shifrat 0-2. Golat u shënuan nga Basriu dhe Boshnjaku për ekipin kryeqytetas.

Trepca-89-Prishtina1-696x450

Në takimet e tjera, Drita u përmbys në shtëpi nga Flamurtari, teksa kryesonte me gol të Kajës në pjesën e parë, por në të dytën, Kabashi dhe Shillova dy herë përmbysën gjithçka, ndaj ekipit kampion të sezonit të kaluar.

Ndërkohë, Ferizaj fitoi në shifrat 1-0 ndaj Lirisë së Prizrenit. Pas javës së dytë, surprizë ekipi i Flamurtarit që ka 6 pikë të plota.

Capture

www.minuta90.com