Joakim Lëv, autokritikë para kolegëve: Ja pse dështuam

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 24, 2018 | 19:32

Joakim Lëv, autokritikë para kolegëve: Ja pse dështuam

Trajneri i Kombëtares gjermane, Joakim Lëv, ka pranuar edhe një herë përpara 350 kolegëve të tij gabimet që bëri me Gjermaninë në Botërorin e fundit. “Pas një kohe të gjatë në krye, ne humbëm zjarrin, pasionin dhe motivimin për të fituar një trofe”, deklaroi 58-vjeçari në konferencën që mbajti FIFA në Londër.

lev

“Shumë prej lojtarëve më të vjetër të kombëtares nuk ishin në formë shumë të mirë. Në vitet e ardhshme kombëtarja duhet të ketë impulse të reja dhe ato vijnë duke integruar lojtarë të rinj”, shtoi Jogi, i cili u vlerësua për fjalët e tij edhe nga Marko Van Basten, shefi i zhvillimit teknik në FIFA. “Ne flasim shumë për ata që fitojnë. Por mbi të gjitha, ne mund të mësojmë shumë prej saj. Faleminderit për këtë përgjigje”, tha legjenda.


www.minuta90.com