Jo Zidan, por Guardiola! Zbulohet plani i bujshëm i PSG-së për pankinën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2022 | 21:12


Jo Zidan, por Guardiola! Zbulohet plani i bujshëm i PSG-së për pankinën

Nuk është Zinedin Zidan emri që po ndjekin me ngulm sheikët e PSG-së për pankinën e klubit, por Pep Guardiola. Ky është lajmi i bujshëm që vjen nga Franca, ju shpjegohet se cila do të jetë e ardhmja e stolit të klubit pas largimit të Mauricio Poçetino.

dsfsdfsdfsdfs

Sipas “L’Equipe”, Al Khelaifi ka kthyer sytë nga spanjolli, pasi e sheh atë si emrin e duhur që mund të bëjë realitet ëndrrën e fitores së Ligës së Kampioneve. Plani nuk është për këtë verë, por për atë pasardhëse, pasi të përfundojë kontrata e Poçetinos.

Parisienët duket se kanë vendosur të vazhdojnë përsëri me argjentinasin, duke pritr që të përfundojë edhe kontrata e Guardiolës me Mançester Sitin në verën e ardhshme. Por ata do të përballen me dëshirën e Mançester Sitit për të mbajtur teknikun i cili ka ndërtuar një cikël të jashtëzakonshëm fitues dhe ka bërë të qartë se dëshiron të rinovojë me të.

PANORAMASPORT.AL