Jo më kot quhet “shkolla e trajnerëve”, 3 legjenda të Italisë marrin licencën për të trajnuar në të ardhmen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 23, 2021 | 9:29


Jo më kot quhet “shkolla e trajnerëve”, 3 legjenda të Italisë marrin licencën për të trajnuar në të ardhmen

Në Itali kanë përfunduar provimet e fundit për marrjen e licencës së trajnerit dhe emrat e shpallur nga FIGC – Federata Italiane e Futbollit, përfshijnë një numër të madh lojtarësh që kanë bërë historinë si me klubet, ashtu edhe me kombëtaret.

vieeri rosi piero

Më të mirët e kursit në përfundim të tij kanë rezultuar Alesandro del Piero dhe Daniele de Rosi, të dy kampionë bote me Italinë në 2006, ndërsa ky i fundit ka qenë edhe pjesë e stafit të trajnerit Mançini gjatë Europianit të fituar.

Ndërkohë që listës i është shtuar edhe Kristian Vieri e Injacio Abate, bashkë me Alesandro Matrin dhe Xhampaolo Pacinin.

PANORAMASPORT.AL