Java e 5-të e Superiores / Formacioni më i mirë dhe më i dobët, shumë “yje” mes zhgënjimeve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 21, 2021 | 0:39


Java e 5-të e Superiores / Formacioni më i mirë dhe më i dobët, shumë “yje” mes zhgënjimeve

Java e 5-të e Superiores ka dhuruar disa paraqitje individuale të shkëlqyera. Përtej rezultateve të ekipeve, në këtë javë kanë spikatur padyshim lojtarë në klube si Tirana e Vllaznia që morën kreun, por edhe surprizat e atyre që cilësohen si skuadrat e vogla.

formacioni me i mire

Ndaj nuk është çudi që mes futbollistëve më të mirë, të jenë lojtarë të Egnatias e Kastriotit, të cilët morën fitore “të rënda” për klasifikimin dhe objektivat e tyre.

formacioni me i dobet

Sa u përket zhgënjimeve, janë pikërisht lojtarët më të spikatur të ekipeve pretendente ata që zhgënjyen më shumë në sfidat ku skuadra nuk arritën të merrnin tre pikët.

trajneret

PANORAMASPORT.AL