Java derbi/ Nga Tirana në Madrid, ja sfidat ndërqytetëse

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 25, 2018 | 9:41

Java derbi/ Nga Tirana në Madrid, ja sfidat ndërqytetëse

Gjatë kësaj javë, shumë prej kampionateve ofrojnë përballje derbi. Sfidat mes ekipeve të të njëjtit qytet kanë gjithmonë elektrizim special në krahasim me sfidat e tjera.

partizani tirana derbi teqja goli

Krahas përballjes Tirana-Partizani, e cila do të luhet të premten, në Itali Roma do të presë Lacion e Tomas Strakoshës. Gjithashtu, përballje derbi në kampionatet elitare ofron edhe La Liga spanjolle.

roma lacio

Real Madrid do të sfidojë Atletikon e drejtuar nga Simeone, si për të treguar ecurinë në kampionat dhe për të vendosur diktat në Madrid.


www.minuta90.com