“Jam surprizuar këtu”, Imami mesazh rivalëve: Skënderbeu nuk është larg vendit të parë, ja çfarë nuk më ka pëlqyer…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 24, 2020 | 23:05


“Jam surprizuar këtu”, Imami mesazh rivalëve: Skënderbeu nuk është larg vendit të parë, ja çfarë nuk më ka pëlqyer…

Eni Imami vendosi t’i jepte fund aventurës me Tiranën, teksa vendosi të kalojë te Skënderbeu, ku gjeti një ish-trajner të tijin si Ilir Daja.imami

Mbrojtësi debutoi që në ndeshjen me Partizanin, ku gjithashtu tregoi edhe një paraqitje shumë të mirë. Imami ka dalë ditën e sotme para mediave, ku ka folur për përshtatjen e tij, dhe shprehet se ky ekip e ka forcën për të rikuperuar pikët.

“Uroj që ajo që thashë para ndeshjes me Partizanin, se shpresoj të kem ardhur me këmbën e mbarë të vazhdojë deri në fund të javës. Të marrësh 6 pikë në dy ndeshje, do të ishte diçka perfekte. Vendi i parë larg nesh është vetëm 8 pikë, dhe në 18 javë janë mëse të rikuperueshme.

E kemi forcën për të rikuperuar, dhe të këtë e treguam edhe në ndeshjen me Partizanin. Më pëlqen shumë qyteti, njerëzit, klima jo dhe aq sepse është shumë ftohtë. Jam surprizuar këtu.

Përshtatja? Daja është shumë i qartë në ato që kërkon. E kam gjetur mirë vetën dhe më ka ndihmuar.”, u shpreh Imami.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com