“Jam kundër bojkotit”, Gjici: I bie të shkrihen ekipet, kampionati do të…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 10:21


“Jam kundër bojkotit”, Gjici: I bie të shkrihen ekipet, kampionati do të…

Safet Gjici bëri një koment dje pas ndeshjes edhe për bojkotin e kampionatit nga klubet e Superiores.

Safet Gjici

“Kampionati do të fillojë, sepse i bie të shkrihen ekipet. Katër kërkesat e Ligës janë të drejta, por them që zgjidhen duke u ulur në tavolinë. Shumë shpejt mund të ulen që të diskutojnë. Duhen patjetër të realizohen ato katër pikat për formalizimin e futbollit.

Unë nuk jam për bojkot. Problemet janë shumë të rëndësishme për Ligën. Duhet të ulemi dhe të negociojmë me qeverinë për të zgjidhur problemet që kemi”, deklaroi presidenti i Kukësit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com