Ja çfarë bën ekipi gjerman kundër racizmit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 1, 2016 | 17:41

Ja çfarë bën ekipi gjerman kundër racizmit

ekipDeinster SV, një ekip gjerman në kategoritë inferiore ka bërë një gjest fantastik për ti thenë stop racizmit.

Në përberjen e këtij ekipi luajnë edhe dy futbollistë refugjatë dhe me ngjyrë të cilët janë hasur paragjykime nga tifozët e ekipeve kundërshtare.

Për t’i mbështetur këta dy futbollistë ekipi ka pozuar një foto ku shihen të gjithë lojtarët që kanë lyer fytyrën me bojë të zezë.
ekipi

www.minuta90.com