Italia mbetet pa Botëror, ja 29 skuadrat që e kanë siguruar tashmë “Rusinë”

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Nëntor 13, 2017 | 23:40

Italia mbetet pa Botëror, ja 29 skuadrat që e kanë siguruar tashmë “Rusinë”

Bashkë me kualifikimin e Suedisë, janë 29 skuadrat të cilat tashmë e kanë siguruar një biletë për në Kupën e Botës, që do të zhvillohet verën e vitit të ardhshëm.

Kanë mbetur vetëm 3 skuadra për të plotësuar të gjithë pamjen, të cilat do të dalin nga çiftet Australi – Honduras, Peru – Zelandë e re dhe ndeshja tjetër nga Europa, Irlandë – Danimarkë.

rusi 2018

Ndërkohë, më poshtë paraqiten 29 skuadrat e kualifikuara.

Rusia (vendi organizator)

Brazil (CONMEBOL)

Iran (AFC)

Japoni (AFC)

Meksikë (CONCACAF)

Belgjikë (UEFA)

Kore e Jugut (AFC)

Arabia Saudite (AFC)

Gjermani (UEFA)

Angli (UEFA)

Spanjë (UEFA)

Nigeria (CAF)

Kosta Rika (CONCACAF)

Polonia (UEFA)

Egjipti (CAF)

Serbia (UEFA

Islanda (UEFA)

Franca (UEFA)

Portugalia (UEFA)

Uruguai (CONMEBOL)

Argjentina (CONMEBOL)

Kolumbia (CONMEBOL)

Panama (CONCACAF)

Maroku (CAF)

Senegali (CAF)

Tunizia (CAF)

Zvicra (UEFA)

Kroacia (UEFA)

Suedia(UEFA)


www.minuta90.com