Ish-kapiteni i Kombëtares heq dorë nga shtetësia shqiptare, zbulohet dokumenti

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 15, 2020 | 17:42


Ish-kapiteni i Kombëtares heq dorë nga shtetësia shqiptare, zbulohet dokumenti

Ish-kapiteni i Kombëtares, Altin Lala ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. “Panorama Sport” ka arritur të zbulojë dokumentin zyrtar që vërteton këtë fakt.

lala

Ky vendim mendohet se ka ardhur për shkak se Gjermania nuk i lejon dy shtetësitë dhe si pasojë, 44-vjeçari ka qenë i detyruar të heq dorë nga shtetësia shqiptare.

Dokumenti Altin Lala (1)

Në të vetmet raste kur bën përjashtim përdorimi i dy shtetësive është për njerëz të artiti dhe sportit që janë në aktivitet. Kur mbarojnë aktivitet përkatëse, atyre u kërkohet të bëjnë një zgjedhje dhe kjo mendohet të jetë arsyeja e fortë që Lala ke hequr dorë nga shtetësia shqiptare.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com