Ish-futbollisti i kombëtares e tepron, 2 kartona të verdhë për 3 minuta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 22, 2020 | 19:20


Ish-futbollisti i kombëtares e tepron, 2 kartona të verdhë për 3 minuta

Ish-futbollisti i kombëares Jurgen Gjasula nuk është përmbajtur në takimin e Bundesligës së tretë gjermane Magdeburg-Ingolstad. Mesfushori 34-vjeçar është ndëshkuar dy herë me karton të verdhë brenda 3 minutave duke e lënë skuadrën e tij për më shumë se një orë me një lojtar më pak.
auto_juergen-gjasula-fc-magdeburg-29-07-2019-imago-images-Christian-Schroedter-41179826h1588316038
Takimi nuk shkoi aspak mirë për ekipin e tij Magdeburg, i cili ndëshkoi veten me autogol 5 minuta nga fundi i takimit.

Sezoni po shkon keq për Magdeburgun duke u renditur aktualisht në vendin e parafundit në Bundesligën 3.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/