Interit i buzëqesh fati , Reali pa shumë yje kundër zikaltërve në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 13, 2021 | 17:21


Interit i buzëqesh fati , Reali pa shumë yje kundër zikaltërve në Champions

Real Madrid do të përballet ditën e mërkurë me Interin në kuadër të ndeshjes së parë në grupin D të Ligës së Kampionëve.

real madrid

Do të jetë një ndeshje e vështirë për zikaltrit të cilët këtë edicion u pozicionuan në vazon 1 pasi vinin si kampionë të Italisë. Por edhe pse Reali është skuadër mjaft e fortë, Ançelotit do t’i duhet të bëjë ndaj zikaltërve pas disa nga yjet e ekipit.

Për madrilenët do të mungojnë Mendi, Marselo, Toni Kros, Dani Sebajos dhe Gareth Bejl, por janë rikthyer më grupin David Alaba dhe Luka Joviç.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/