Interin e “lënë gjunjtë”, zikaltërit e Kontes ngecin në shtëpi përballë Romës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 6, 2019 | 22:50


Interin e “lënë gjunjtë”, zikaltërit e Kontes ngecin në shtëpi përballë Romës

Interin e “lënë gjunjët” përballë Romës. Është mbyllur në barazim pa gola, supersfida mes zikaltërve të Antonio Kontes dhe verdhekuqve të Fonsekës.

Lautaro

Kryesuesit e Serisë A nuk kanë shkuar më shumë se barazimi në shtëpi përballë romanistëve të cilët duket se janë të kënaqur me pikën e marrë.

Shkrinjar

Pavarësisht përpjekejve të shumta, skuadrat nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës. Interi e kërkoi më me ngulm fitoren, por pa sukses. Me barazimin e sotëm, zikaltërit rrezikojnë ta humbasin kreun, në rast se Juventus triumfon ditën e nesërme përballë Lacios.

Zaniolo

Në sfidën e radhës Interi do të jetë mysafir në Firence, përballë Fiorentinës së Montelës, ndërkohë që Roma do të presë SPAL-in në shtëpi.

FT| INTER – ROMA 0-0

Formacionet zyrtare:


formacionet

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com