Iniesta e ka vendosur të lërë Barcelonën, ja ku do të transferohet 33-vjeçari

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 16, 2018 | 16:59

Iniesta e ka vendosur të lërë Barcelonën, ja ku do të transferohet 33-vjeçari

Andres Iniesta duket se e ka marrë vendimin përfundimtar, për t’i dhënë fund aventurës së tij me Barcelonën. Në datën 30 qershor, mesfushori do të jetë një lojtar i lirë prej katalanasve, dhe njoftimin zyrtar, pritet që ta japë pas finales së Kupës së Mbretit.

Bufon ndal Iniesten

Ende nuk dihet se me cilin ekip do të luajë spanjolli, por gjasat janë që të firmosë në kampionatin kinez të futbollin, ku përveç karrierës së tij, do të krijojë edhe kampe futbolli për fëmijë.

www.minuta90.com