Incident në Kakavijë/ Policia greke kryq në pasaportë kapitenit, skuadra e Antigoneas s’lejohet në Greqi

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 18, 2018 | 11:28

Incident në Kakavijë/ Policia greke kryq në pasaportë kapitenit, skuadra e Antigoneas s’lejohet në Greqi

Një rast i paprecedentë ka ndodhur sot në Pikën kufitare të Kakavijës, ku protagoniste është bërë policia greke. ‘BalkanWeb’ raporton se pala greke nuk e ka lejuar skuadrën e Antigoneas që të udhëtojë drejt Greqisë.

foto3Në mënyrë arbitrare dhe të pajustifikuar ata kanë vendosur kryq në pasaportën e kapitenit të ekipit. Ekipi i futbollit ishte nisur për një ndeshje amatore në ishullin e Scopelo, Greqi, me ftesë të ekipit vendas.

 

www.minuta90.com