Iliria i shënon 10 gola Mirditës, “paqe” në derbin Maliqi-Devolli. Zbuloni të gjitha rezultatet e Kategorisë së Dytë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 8, 2020 | 23:42


Iliria i shënon 10 gola Mirditës, “paqe” në derbin Maliqi-Devolli. Zbuloni të gjitha rezultatet e Kategorisë së Dytë

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së dytë të Kategorisë së Dytë. Në grupin A, ka ndodhur çmenduria tek ndeshja Iliria-Mirdita ku klubi nga Fushë-Kruja ka “shkatërruar” 10-1 klubin mirditor. Sopoti ka mposhtur në transfertë 0-4 Adën, Gramshi ka mundur minimalisht 1-0 ekipin e Klosit. Shënkolli është mundur 1-3 nga Luzi 2008, dhe Bulqiza ka triumfuar në transfertën ndaj Valbonës me rezultatin 1-3.

kategoria_dyte_cover

Në grupin B, Maliqi ka barazuar 1-1 me Devollin, Gramozi ka mundur minimalisht 1-0 skuadrën e Delvinës, Përmeti ka triumfuar me rezultatin 1-2 ndaj Skraparit, Naftëtari ka fituar 2-0 ndaj Këlcyrës dhe Butrinti ka fituar 2-0 ndaj Memaliajt.

 

GRUPI A – 

Ada 0-4 Sopoti

Sejdini 7’, Cota 21’, Cota 34’, Zogu 86’

Gramshi 1-0 Klosi

Zani 75’

Shënkolli 1-3 Luzi 2008

Vukaj 49’ / Selenica 30’, Rroshi 60’ , Rroshi 78’

Iliria 10-1 Mirdita

Masha 4’, Balliu 7’, Balliu 15, Balliu 22’, Balliu 45’, Balliu 53’, Xhyrmeti 60’, Noka 73’, Bardhi 80’, Sulaejmani 85’ / Leka 68’

Valbona 1-3 Bulqiza

Alikaj 10’ / Taku 8’, Merdini 29’, Merdini 66’

GRUPI B – 

Maliqi 1-1 Devolli

Demollari 40’ / Ivani 79’

Gramozi 2-0 Delvina

Mydin 60’, Aliko 89’

Skrapari 1-2 Përmeti

Kërkuta 50’ / Mehmeti 28’, Merko 47’

Naftëtari 2-0 Këlcyra

Marini 10’, Kopaçi 14’

Butrinti 2-0 Memaliaj

Kolonja 62’, Mirani 85’

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/